Turnieje ultimate frisbee

/Turnieje ultimate frisbee
Turnieje ultimate frisbee 2019-09-09T07:40:20+00:00

Turnieje ultimate frisbee

O turniejach ultimate można pisać książki. Mimo, że na boiskach możemy spotkać się z około 50 różnymi drużynami z całego kraju, turnieje przebiegają w atmosferze zdrowej rywalizacji oraz – myślę, że nie przesadzimy używając tego słowa – przyjaźni.

Dzieje się tak za sprawą specyficznej i dość kameralnej społeczności, która tworzy ten sport – zawodnicy pomagają sobie wzajemnie, uzupełniając szeregi innych drużyn gościnnymi występami; brak jest także w ultimate „ksenofobicznych” identyfikacji klubowych, charakterystycznych dla pozostałych sportów drużynowych.

Jesteśmy w trakcie przygotowywania artykułu o najpopularniejszych polskich turniejach halowych i outdoorowych – jesteśmy również organizatorami jednego z nich, Turnieju Fabrykanta w Łodzi, który ma swoją odsłonę letnią i zimową. W ramach rozgrywek ultimate odbywają się także Mistrzostwa Polski – halowe, outdoorowe, w kategorii mixed oraz open i women. Mieliśmy przyjemność organizować Mistrzostwa Polski Open/Women 2019 w Łodzi.

Obraz mówi więcej niż tysiąc słów – zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z Turnieju Fabrykanta oraz Mistrzostw Polski O/W 2019