Ultimate frisbee na EXPO2024 w Łodzi!

/Ultimate frisbee na EXPO2024 w Łodzi!

Ultimate frisbee na EXPO2024 w Łodzi!

W te wakacje nie zaznaliśmy przysłowiowej laby – w lipcu i sierpniu, w soboty, organizowaliśmy w łódzkich parkach warsztaty frisbee, w związku z kampanią edukacyjną prowadzoną w ramach przyszłego EXPO, które w 2024 odbędzie się w Łodzi.

Frisbee w parku

HORTICULTURAL EXPO, czyli inaczej zielone lub ogrodnicze expo, to projekt zajmujący się tematyką zieleni miejskiej i ekologii, ogrodnictwa oraz agrokultury. Naturalnie, jeśli mówimy o zieleni w miastach, pierwsze na myśl przychodzą nam.. parki. A jeśli o parkach mowa, Łódź daje pole do popisu. Z dyskami frisbee bywamy w nich często – w tym roku, także i z EXPO2024.

Frisbee Hot-Box – park Baden-Powella w Łodzi (fot. Adrian Poczyczyński)

W najbliższą sobotę, 17 sierpnia, zapraszamy wszystkich do parku Baden-Powella w Łodzi – więcej szczegółów na stronie wydarzenia na Facebooku. Będzie to przedostatni z cyklu warsztatów organizowanych w ramach działań związanych z Expo – na kolejne zajęcia zapraszamy dopiero we 7 września.

Warsztaty frisbee – po co i dla kogo?

Warsztaty mają na celu przybliżyć sportową odmianę frisbee, czyli ultimate – zapraszamy jednak każdego, kto chciałby się nauczyć rzucać dyskiem, poruszać, a także spędzić aktywną niedzielę w parku. Nasi instruktorzy chętnie opowiedzą o zasadach, taktykach i turniejach ultimate frisbee, rozwoju tej dyscypliny w Polsce, a także ultimate w Europie i na świecie. Pamiętajcie o wygodnych butach!

2019-08-23T06:54:25+00:00

Autor wpisu:

Frisbee Łódź - lub, bardziej oficjalnie, Klub Sportowy Fabrykanci Łódź - to drużyna trenująca sportową odmianę frisbee - ultimate. Zajmujemy się promocją tej dyscypliny w Polsce i w naszym mieście Łodzi. Organizujemy także ogólnopolskie turnieje ultimate i warsztaty frisbee.