Mistrzostwa Polski Open/Women 2019

/Mistrzostwa Polski Open/Women 2019

Mistrzostwa Polski Open/Women 2019

Kurz po mistrzostwach już opadł, tak jak i my opadliśmy z sił po ostatnim weekendzie lipcowym i trudem związanym z organizacją Mistrzostw Polski Ultimate Frisbee – po 5 latach, znowu w Łodzi! W 2014 roku organizowaliśmy – jeszcze pod inną nazwą, Zdobywcy Oskarów – Mistrzostwa Polski w dywizji Mixed, w tym roku przyszło nam gościć dywizje Open i Women.

Łącznie do Łodzi przyjechało 13 drużyn ultimate z całego kraju – ponad 200 zawodników i zawodniczek. Pogoda była dość kapryśna – w sobotę popołudniu zerwała się mocna ulewa oraz burza, co uniemożliwiło nam grę.

Sobotnia ulewa podczas meczu Frelek (fot. Anita Szadkowska)

Na szczęście, infrastruktura Chojeńskiego Klubu Sportowego nas nie zawiodła – przestronny obiekt dał możliwość schronienia się zawodnikom na czas ulewy, a sztuczna murawa i drenaż pozwoliły na bezproblemowe wznowienie rozgrywek po minięciu zagrożenia spowodowanego piorunami. Z niewielkim przesunięciem, skończyliśmy pierwszy dzień rozgrywek po godzinie 20:00

Mecz KWR Knury vs Mojra Warszawa (fot. Anita Szadkowska)

Niedziela przyniosła nam z kolei prawdziwy, lipcowy ukrop – ponad 30 stopniowy upał doskwierał zarówno zawodnikom, jak i organizatorom oraz wolontariuszom przedsięwzięcia.

O godzinie 14:00 finał rozegrały Panie – warszawska drużyna Troubles pokonała wrocławski skład Flowers 15:13. Mecz był wyjątkowo wyrównany – możecie zobaczyć go na żywo na naszym Facebooku:

Finał Mistrzostw Polski Women

Finał Mistrzostw Polski WomenFlowers – Troubles

Opublikowany przez Frisbee Łódź Niedziela, 28 lipca 2019
Finał WOMEN – Mistrzostwa Polski Ultimate Frisbee O/W 2019

Finał mężczyzn również był niepewny do samego końca – ostatecznie wrocławska drużyna The Bridge pokonała Uprising zaledwie jednym punktem, 13:12. Finał MEN do obejrzenia tutaj:

Finał Mistrzostw Polski OpenThe Bridge – Uprising

Opublikowany przez Frisbee Łódź Niedziela, 28 lipca 2019
Finał MEN – Mistrzostwa Polski Ultimate Frisbee O/W 2019

Nagrody Spirit Of The Game powędrowały do Flowers oraz The Bridge, natomiast wyróżnienia MVP i WMVP odpowiednio dla Adama Łepaka (Uprising) oraz Kasi Marek (Flowers). Gratulujemy zwycięzcom oraz zawodnikom!

Mistrzowie Polski 2019 – The Bridge

Dziękujemy za super widowisko – było nam bardzo przyjemnie Was gościć i oglądać ultimate na najwyższym w kraju poziomie. Fotorelacja z całej imprezy dostępna na naszym fanpage, a klasyfikację końcową wraz ze szczegółowymi statystykami można zobaczyć tutaj

2019-08-23T06:54:37+00:00

Autor wpisu:

Frisbee Łódź - lub, bardziej oficjalnie, Klub Sportowy Fabrykanci Łódź - to drużyna trenująca sportową odmianę frisbee - ultimate. Zajmujemy się promocją tej dyscypliny w Polsce i w naszym mieście Łodzi. Organizujemy także ogólnopolskie turnieje ultimate i warsztaty frisbee.